Dlaczego costa blanca?


Costa Blanca czyli Białe Wybrzeże, swoją nazwę zawdzięcza białym, piaszczystym plażom, kwitnącym kwiatom migdałowca oraz malowniczym, bielonym domkom. To prowincja Alicante i okolica Walencji, gdzie doskonale porozumiesz się nie tylko w języku hiszpańskim, ale również w języku angielskim. Dogodny dojazd z lotniska w Alicante jest dodatkowym atutem. Costa Blanca to nie tylko cudowne wody Morza Śródziemnego, ale także pasma gór i słone jeziora. Ten region słynie z leczniczego mikroklimatu i uzdrowisk. To tutaj znajdziesz słońce 340 dni w roku! Rzadko tutaj pada, a klimat jest łagodny – jest ciepło, ale nie upalnie, a to za sprawą morskiej bryzy i ciepłych prądów morskich.

Czy warto zainwestować w hiszpańskie nieruchomości? Najwięksi światowi inwestorzy nie mają co do tego wątpliwości i inwestują swoje środki właśnie tu. Dlaczego nie Ty? Costa Blanca to rejon, gdzie ceny nieruchomości są stosunkowo niskie w porównaniu do innych prowincji, a pogoda i klimat są znacznie bardziej atrakcyjne.
Ale Costa Blanca to nie tylko zalane słońcem białe wybrzeże – to także urokliwe zakątki w górach, tętniące życiem metropolie i zaciszne śródziemnomorskie miasteczka. To miejsce robi wrażenie na turystach niezależnie od celu i powodu wizyty.
Sympatycy nurkowania i sportów wodnych korzystają ze wspaniałych lazurowych wód Morza Śródziemnego, natomiast pasjonaci gry w golfa znajdą na Costa Blanca kilkanaście profesjonalnych pól golfowych.
Do Alicante można dolecieć regularnie kursującymi tanimi liniami lotniczymi Ryanair z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Krakowa oraz Poznania.

Oto najciekawsze miejsca tej prawdziwej perły hiszpańskiego wybrzeża:

Alicante

Ponad 300-tysięczne miasto stanowi centrum turystyczne całego regionu. To historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej Hiszpanii jest jednym z najważniejszych portów hiszpańskich nad Morzem Śródziemnym, połączone koleją z Madrytem i Murcją.

W przeciwieństwie do Madrytu czy Walencji, w Alicante żyje się bez napięcia i nerwów. Jeśli stolica ubiera się w garnitur, to Alicante nosi cały czas wygodny t-shirt i trampki, trzymając szpilki głęboko w szafie tylko na wyjątkowe okazje.

Na plaży San Juan de Alicante chętnie wypoczywają mieszkańcy hiszpańskiej stolicy oraz turyści z całej Europy. Jeśli znudzi nam się wygrzewanie na plaży, warto wybrać się na wycieczkę na górę Benacantil, u stóp której leży miasto. Wznosi się na niej średniowieczna twierdza Castillo de Santa Bárbara, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok, z jednej strony na morze i port, z drugiej strony na majestatyczne góry. U podnóża twierdzy widok na piękne Alicante.

Czysta i dobrze zagospodarowana słynna miejska plaża San Juan de Alicante, jest ulubionym miejscem spędzania letnich weekendów. Alicante (z arabskiego „źródło światła”) kusi także licznymi zabytkami, muzeami, śliczną promenadą Explanada de Espana, sklepami i knajpkami wśród wąskich klimatycznych uliczek – słowem wszystkim co zapewnia udany urlop.

Benidorm

Kolejną bardzo znaną i popularną miejscowością jest Benidorm.
Nazywany hiszpańskim Manhattanem. Z 345 oświetlonymi wieżowcami wygląda zjawiskowo nocą, zwłaszcza od strony morza.

Nowoczesne hotele, restauracje i kluby tętnią muzyką i zabawą do białego rana. To wymarzone miejsce wielbicieli nocnego życia.
Miasto słynie także z pięknych plaż oraz dużych parków rozrywki.

Altea

Z kolei ci, którzy wolą odpoczywać w typowo śródziemnomorskiej scenerii powinni odwiedzić Alteę.

Znajdująca się w odległości 10 km od Benidormu uznawana jest za najpiękniejsze miasto na Costa Blanca.

Niezwykły charakter nadają jej położone przy krętych uliczkach białe domy i widoczne z daleka niebieskie kopuły kościoła La Mare de Déu del Consol.
To prawdziwa oaza spokoju i odskocznia od zatłoczonych turystami dużych miast Hiszpanii.

Torrevieja

Położona pomiędzy dwoma wielkimi, słonymi jeziorami i Morzem Śródziemnym, ta dawna wioska rybacka rozrosła się do rozmiarów dużego miasta, jednego z najważniejszych w okolicy.

Torrevieja leży niespełna 50 kilometrów na południowy-zachód od Alicante. Półwysep Torrevieja jest przystanią dla około 300 statków rybackich i około 900 prywatnych łodzi sportowych, dzięki czemu zachody słońca na tle portu dodają całości uroku. Położenie tego obszaru zapewnia mu mikroklimat, który został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za jedno z najzdrowszych miejsc na ziemi. Był to jeden z powodów coraz liczniejszych nabywców nieruchomości w tym regionie. Miasto posiada międzynarodowy charakter, co łatwo zauważyć po tutejszych sklepach, butikach, domach i restauracjach.

Torrevieja była wielokrotnie nagradzana, jako przykład szybko rozwijającego się miasta, dbającego zarazem o środowisko naturalne. Białe piaski plaż Torrevieja to jedna z głównych atrakcji, podobnie jak tutejsze, spokojne i ciepłe wody Morza Śródziemnego. Znajdują się tu jedne z najlepszych (niebieska flaga) plaż w basenie Morza Śródziemnego, a większość jest zaadoptowana dla dzieci. Istnieje tu odpowiednia baza do uprawiania rozlicznych sportów wodnych jak narty wodne, czy windsurfing.

Piaszczyste plaże

Costa Blanca (czyli Białe Wybrzeże) to aż 200 kilometrów plaż, rozciągających się od miasta Denia na północy do Pilar de la Horadada na południu regionu. Kluczowe miasta to tej części wybrzeża to Alicante, Benidorm, Altea i Torrevieja. Każda z plaż ma swój niepowtarzalny, śródziemnomorski klimat. Znajdziesz tu zakątki, w których się zakochasz, widoki, które zapamiętasz na długo.

Regiony Torrevieja i Orihuela Costa na Costa Blanca zostały ogłoszone przez Światową Organizację Zdrowia jako jedne z najzdrowszych regionów świata do wypoczynku i życia. Absolutne „zero” zanieczyszczenia powietrza, w okolicach nie ma fabryk, przemysłu ciężkiego, kominów, dużego ruchu samochodów. Większość plaż na Costa Blanca co roku otrzymuje niebieskie flagi świadczące o czystości wody, piasku i standardu serwisów na plaży. Wszystkie plaże w Hiszpanii są bezpłatne i dobrze utrzymane.

Natura i mikroklimat

Okolice Alicante i Torrevieja posiadają szczególny mikroklimat, ściśle związany z bliskością dwóch słonych lagun (jezior). Tutejszy mikroklimat wytwarzany przez morze i laguny solne sprzyja zdrowiu, zwłaszcza chorym na astmę i schorzenia serca.

Nieopodal miasteczka Guardamar leży rozległe, słone jezioro La Mata pełne dzikiej fauny i flory, która jest chroniona jako część parku narodowego, gdzie rośliny i zwierzęta mogą się rozwijać w tym wysoko-solnym środowisku. Obszar parku jest domem dla wielu rodzajów ptaków m.in. różowych flamingów.

Największe słone jezioro to Torravieja. Jest to największe centrum produkcji soli zaopatrujące kraje od Szwajcarii, aż do Japonii.

Rozległy obszar Costa Blanca położony pomiędzy dwoma słonymi jeziorami a Morzem Śródziemnym stwarza doskonały klimat, a to z kolei sprawia, że jest to idealne miejsce na zakup domu lub mieszkania.

Pola golfowe

Ze średnią temperaturą w ciągu roku na poziomie 22 stopni Celsjusza, Costa Blanca jest jednym z najlepszych miejsc do gry w golfa na całym śródziemnomorskim wybrzeżu.

Nazwane przez deweloperów Hiszpańskim Wybrzeżem Golfowym – Costa Blanca otworzyła nowa fazę rozwoju w projektach deweloperskich dotyczących golfa.

Znajduje się tu 16 pól golfowych na poziomie światowym, położonych pomiędzy Alicante i La Manga, a kilka następnych pól jest w trakcie budowy, co powoduje, że zachodnie wybrzeże jest idealnym miejscem do zamieszkania dla miłośników golfa.

Region Costa Blanca cieszy się nieustającą popularnością wśród amatorów golfa i zdaje się być dla nich naturalnym wyborem odnośnie zakupu nieruchomości. Dodatkowym atutem są połączenia lotnicze do wszystkich większych miast europejskich z trzech pobliskich lotnisk (Alicante, Valencia i Murcia).